عمر باطری

چگونه عمر باطری گوشی خود را طولانی‌تر کنیم؟

این wikiHow روش‌های مختلفی را برای افزایش عمر باتری iPhone ، Android یا تلفن دارای ویژگی (غیر تلفن‌های هوشمند) به شما می‌آموزد. اگر از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید، همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه بفهمید کدام برنامه‌ها و سرویس‌ها بیشترین میزان شارژ باتری شما را مصرف می‌کنند تا بتوانید آنها را با دفعات کمتری باز کنید.

روش اول

افزایش زمان بین هزینه‌ها

تلفن را خاموش کنید این کار را فقط در صورت انجام چندین ساعت انجام دهید، زیرا روند خاموش یا روشن شدن گوشی در واقع از انرژی زیادی استفاده می‌کند. این احتمالاً موثرترین و ساده‌ترین روش برای حفظ دوام باتری بین شارژها خواهد بود. اگر قصد ندارید هنگام خواب یا بعد از ساعات کاری به تلفن پاسخ دهید، فقط آن را خاموش کنید.

روشنایی صفحه نمایش و زمان کلی صفحه نمایش خود را کاهش دهید. آندروید یا آیفون شما هنگام روشن بودن صفحه از باتری بیشتری استفاده می‌کند، به خصوص اگر روشنایی شما بسیار زیاد باشد.

اگر باتری کم است، از روشن نگه داشتن صفحه در هنگام اجرای دستورالعمل‌های ناوبری خودداری کنید، فیلم‌ها را تماشا نکنید و با انیمیشن‌های زیادی از بازی‌ها و برنامه‌ها دوری کنید. اگر مجبور باشید از صفحه استفاده کنید، کاهش روشنایی باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف باتری می‌شود.

برای کاهش روشنایی در تلفن هوشمند، از بالای صفحه اصلی (Android) به پایین بکشید یا مرکز کنترل (iPhone) را باز کنید، و نوار لغزنده روشنایی را به سمت چپ یا پایین بکشید تا صفحه کم شود.

اگر صفحه AMOLED دارید از پس زمینه سیاه استفاده کنید. این از انرژی کمتری استفاده خواهد کرد زیرا صفحه‌های AMOLED فقط پیکسل‌های مورد نیاز برای یک تصویر را روشن می‌کنند – اگر یک تصویر کاملاً سیاه باشد، تمام پیکسل‌ها خاموش هستند.

هنگامی که استفاده نمی‌شود ، به احتمال زیاد صفحه بعد از مدت زمان مشخصی خاموش می‌شود. با مراجعه به How to Adjust Time Screenout in a Android Phone یا How to Change Auto Lock Time in a iPhone می‌توانید مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش تلفن هوشمند خود را کاهش دهید.

اگر از آیفون استفاده می‌کنید ، ویژگی Raise to Wake را غیرفعال کنید تا هنگام بلند کردن صفحه نمایش شما به طور خودکار روشن نشود. این تنظیم را در تنظیمات> نمایش و روشنایی پیدا خواهید کرد.

بلوتوث، Wi-Fi و / یا GPS را غیرفعال کنید. روشن نگه داشتن هر یک از این سرویس‌ها هنگام استفاده از باتری شما استفاده می‌کند. روشن بودن بلوتوث حتی در صورت جفت نبودن از باتری استفاده می‌کند و داشتن Wi-Fi باعث می‌شود تلفن شما دائما نقاط دسترسی موجود را جستجو کند.

برای غیرفعال کردن بلوتوث یا Wi-Fi ، از بالای صفحه اصلی (Android) به پایین بکشید یا مرکز کنترل (iPhone) را باز کنید و روی بلوتوث (پاپیون بغل) یا Wi-Fi (سه خط منحنی به شکل یک) ضربه بزنید تکه پای)

برای یادگیری نحوه غیرفعال کردن GPS تلفن خود به نحوه خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی مراجعه کنید.

اگر از یک تلفن هوشمند غیر هوشمند استفاده می‌کنید، معمولاً می‌توانید گزینه‌های غیرفعال کردن این سرویس‌ها را در تنظیمات خود پیدا کنید.

وقتی به اتصال ثابت اینترنت نیاز ندارید از حالت هواپیما استفاده کنید. اگر جایی هستید که اطلاعات تلفن همراه و پوشش تلفن ضعیف است یا وجود ندارد، حالت هواپیما را روشن کنید تا زمانی که به خدمات بهتر برسید. در حالت هواپیما نمی‌توانید از داده تلفن همراه یا سرویس تلفن استفاده کنید، اما همچنان می‌توانید از Wi-Fi استفاده کنید.

برای روشن کردن حالت هواپیما ، از بالای صفحه اصلی (Android) را به پایین بکشید یا مرکز کنترل (iPhone) را باز کنید و روی هواپیما ضربه بزنید.

هنگام کمبود باتری، حالت کم مصرف یا صرفه جویی در مصرف برق را فعال کنید. اگر شارژ باتری شما کم است، می‌توانید حالت خاصی را در Android یا iPhone خود فعال کنید که می‌تواند وقت اضافی برای شما بخرد. برای یادگیری نحوه کار ، به فعال کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی در Android یا فعال کردن حالت کم مصرف در iPhone مراجعه کنید.

لرزش‌ها را خاموش کنید. در صورت امکان، تلفن خود را روی بی صدا قرار دهید یا فقط از زنگ زنگ استفاده کنید. ارتعاشات بیش از لحن از قدرت استفاده می‌کنند.

از دوربین کم استفاده کنید. اگر می دانید که مدتی قبل از شارژ بعدی تلفن شما می‌گذرد، از استفاده از دوربین به ویژه عملکرد فلاش خودداری کنید. عکاسی با فلش می‌تواند باتری شما را به سرعت تخلیه کند.

تماس‌های تلفنی خود را کوتاه نگه دارید. این واضح است، اما چند بار شنیده‌اید که شخصی با تلفن همراه خود می‌گوید: “فکر می‌کنم باتری من در حال از بین رفتن است” و سپس مکالمه خود را برای چند دقیقه ادامه می‌دهد؟ گاهی اوقات، باتری در حال مرگ فقط بهانه‌ای برای بیرون آمدن از تلفن است، اما اگر واقعاً به صرفه جویی در مصرف باتری نیاز دارید، زمان مکالمه خود را محدود کنید.

باتری را خنک نگه دارید. باتری شما در صورت استفاده در نزدیک دمای اتاق بیشترین دوام را خواهد داشت و مانند قرار گرفتن در معرض دمای بالا ، هیچ چیزی در باتری سایش نمی یابد. در حالی که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید ، می توانید تلفن خود را در اتومبیل گرم یا در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید و مجبور نیستید تلفن خود را در جیب خود حمل کنید ، جایی که گرمای بدن باعث افزایش درجه حرارت می شود. علاوه بر این ، باتری را در هنگام شارژ بررسی کنید. اگر به نظر می رسد بیش از حد گرم است ، ممکن است شارژر شما عملکرد نادرستی داشته باشد.

باتری خود را به درستی شارژ کنید. برای جلوگیری از شارژ نامناسب از شارژر صحیح تلفن خود استفاده کنید. یک شارژر از تولید کننده دریافت کنید، نه از پمپ بنزین.

باتری‌های نیکل متال هیدرید (NiMH) (که در گوشی‌های غیر هوشمند وجود دارد) به طور طبیعی هنگام شارژ کاملاً گرم می‌شوند مگر اینکه از “شارژر کند” تخصصی استفاده کنید. اگر تلفن شما از باتری NiMH استفاده می‌کند، نگران گرمای تولید شده هنگام شارژ نباشید، مگر اینکه آنقدر گرم شود که لمس آن راحت نباشد.

هنگام استفاده از شارژر اتومبیل ، وقتی دمای داخلی اتومبیل شما گرم است، باتری را شارژ نکنید. قبل از اینکه تلفن را وصل کنید صبر کنید تا ماشین خنک شود.

روش دوم

بررسی آمار باطری اندروید

تنظیمات Android خود را باز کنید تصویری با عنوان Android7settings.png. یک روش آسان برای انجام این کار این است که نوار اعلان را از بالای صفحه اصلی به پایین بکشید و روی چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

از این روش استفاده کنید تا بفهمید کدام برنامه‌ها از عمده‌تری از باتری Android شما استفاده می‌کنند. پس از دانستن اینکه چه برنامه‌هایی بیشترین مصرف انرژی را دارند، می‌توانید سعی کنید آن برنامه‌ها را کمتر باز کنید (یا آنها را به طور کامل حذف نصب کنید)

از آنجا که همه مدل‌های Android متفاوت هستند، ممکن است نام‌های منویی کمی متفاوت از آنچه در اینجا می‌بینید، مشاهده کنید.

به پایین بروید و روی باتری ضربه بزنید. باید میزان شارژ Android شما در لحظه (و مدت زمان شارژ آن) را ببینید.

ضربه بزنید ⋮ منو. این سه نقطه در گوشه سمت راست و بالای صفحه است.

روی میزان مصرف باتری ضربه بزنید. اگر این گزینه را نمی‌بینید، به جای آن روی نماد باتری ضربه بزنید.

بدانید کدام برنامه‌ها بیشترین میزان مصرف باتری را دارند. لیستی از برنامه‌ها را در Android و میزان مصرف باتری آن برنامه از آخرین شارژ کامل را مشاهده خواهید کرد.

روی یک برنامه ضربه بزنید تا اطلاعات خاصی درباره نحوه استفاده برنامه از باتری را ببینید. بسته به برنامه، ممکن است گزینه فعال کردن محدودیت Background را مشاهده کنید، که این اطمینان را می‌دهد که برنامه از باتری استفاده نمی‌کند مگر اینکه روی صفحه باز باشد.

اگر می خواهید ببینید کدام سرویس های Android (علاوه بر برنامه ها) ، دوباره روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و نمایش استفاده کامل از دستگاه را انتخاب کنید .

روش سوم

بررسی آمار باتری آیفون

تنظیمات iPhone خود را باز کنید تصویری با عنوان Iphonesettingsappicon.png. این نماد چرخ دنده را در صفحه اصلی یا یک پوشه پیدا خواهید کرد.

از این روش استفاده کنید تا بفهمید کدام برنامه ها از میزان شارژ باتری آیفون شما استفاده می کنند. پس از دانستن اینکه چه برنامه هایی بیشترین مصرف انرژی را دارند ، می توانید سعی کنید آن برنامه ها را کمتر باز کنید (یا آنها را به طور کامل حذف نصب کنید)

همچنین می‌توانید از این روش برای بررسی سلامت عمومی باتری آیفون خود (آیفون ۶ / SE و بالاتر) استفاده کنید.

به پایین بروید و روی باتری ضربه بزنید. در گروه سوم تنظیمات است.

برای مشاهده اطلاعات سطح باتری به پایین پیمایش کنید. نموداری را مشاهده خواهید کرد که فعالیت باتری شما را طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد. برای مشاهده این اطلاعات برای مدت زمان طولانی‌تر، روی Last 10 Days ضربه بزنید.

برای مشاهده میزان مصرف باتری توسط برنامه به پایین پیمایش کنید. در زیر عنوان “BATTERY USAGE BY APP” لیستی از نام برنامه‌ها با درصدهای مربوطه نهفته است. این درصد به شما می‌گوید که چه مقدار از انرژی باتری طی ۲۴ ساعت گذشته (یا ۱۰ روز، اگر در آخرین مرحله نمایش را تغییر دهید) توسط این برنامه مصرف شده است.

روی پیوند SHOW ACTIVITY بالای ستون درصد ضربه بزنید تا مدت زمان استفاده برنامه از باتری در مدت زمان انتخاب شده نشان داده شود. در هر ورودی نحوه استفاده با استفاده از صفحه در مقابل خاموش (در پس زمینه) نشان داده می‌شود.

برای بررسی وضعیت باتری، روی Battery Health ضربه بزنید. اگر آیفون ۶، SE یا نسخه‌های جدیدتر دارید، این گزینه را در بالای نمودار (و در زیر حالت‌های باتری) مشاهده خواهید کرد.

“حداکثر ظرفیت” را علامت بزنید تا بفهمید چه مقدار از عمر باتری آیفون شما باقی مانده است. وقتی آیفون کاملاً جدید است این مقدار باید ۱۰۰٪ باشد، اما با گذشت زمان کاهش می‌یابد. با کاهش حداکثر ظرفیت، شما باید آیفون خود را بیشتر شارژ کنید. هنگامی که ظرفیت باتری به طور مشکلی کاهش یافت، هشداری بر روی صفحه مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید باتری را تعویض کنید.

برای بررسی اینکه آیا آیفون شما به دلیل کم بودن حداکثر ظرفیت با کارایی کمتری کار می‌کند، “قابلیت Peak Performance” را علامت بزنید. هنگامی که باتری به پایان چرخه عمر خود رسید ، آیفون شما به طور خودکار با سرعت بیشتری متوقف می‌شود تا عمر خود را تا آنجا که ممکن است حفظ کند.

روش چهارم

فعال کردن حالت صرفه جویی در باطری در اندروید

تنظیمات Android خود را باز کنید تصویری با عنوان Android7settings.png. یک روش آسان برای انجام این کار این است که نوار اعلان را از بالای صفحه اصلی به پایین بکشید و روی چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

اگر قبل از دسترسی به شارژر تلفن نیاز به خرید باتری اضافی دارید، از این روش استفاده کنید.

اگر قبل از دسترسی به شارژر تلفن نیاز به خرید باتری اضافی دارید، از این روش استفاده کنید.

روی باتری صرفه جویی کنید معمولاً در زیر دکمه “هوشمند صرفه جویی در مصرف انرژی” قرار دارد.

روی روشن کردن ضربه بزنید . در پایین منو است. اکنون که حالت صرفه جویی در مصرف باتری فعال است، Android شما با برخی از قابلیت‌های کاهش یافته برای حفظ باتری باتری شما کار خواهد کرد. برخی از عملکردها تحت تأثیر قرار می‌گیرند:

لرزش و بازخورد لمسی غیرفعال خواهد شد.

سرویس‌های موقعیت مکانی و سایر برنامه‌ها و سرویس‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شوند موقتاً متوقف می‌شوند. برنامه‌هایی که در پس زمینه همگام سازی می‌شوند، مانند ایمیل و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی ، تا زمانی که برنامه‌ها را باز نکنید، به روز نمی‌شوند.

در هنگام صرفه جویی در مصرف برق، قدرت پردازش کاهش می‌یابد، بنابراین ممکن است Android شما کندتر از حد معمول به نظر برسد.

روش پنجم

فعال کردن حالت کم مصرف در آیفون

تنظیمات iPhone خود را باز کنید تصویری با عنوان Iphonesettingsappicon.png. این برنامه را در صفحه اصلی یا داخل یک پوشه پیدا خواهید کرد.

اگر قبل از دسترسی به شارژر آیفون نیاز به خرید باتری اضافی دارید، از این روش استفاده کنید.

در حالی که در حالت Low Power Mode هستید، نشانگر باتری در بالای صفحه زرد می‌شود.

به پایین بروید و روی باتری ضربه بزنید. در گروه سوم تنظیمات است.

کلید “حالت کم مصرف” را به حالت روشن بکشید تصویری با عنوان Iphoneswitchonicon1.png موقعیت تا زمانی که سوئیچ سبز است، iPhone شما با برخی از قابلیت‌های کاهش یافته برای حفظ عمر باتری کار می‌کند. برخی از عملکردهای آسیب دیده شامل موارد زیر است:

ویژگی قفل خودکار به ۳۰ ثانیه کاهش می‌یابد.

 

برنامه‌هایی که در پس زمینه تازه می‌شوند / همگام سازی می‌شوند، مانند ایمیل و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، تا زمانی که برنامه را باز نکنید، محتوای جدید واکشی نمی‌کنند.

برخی از انیمیشن‌های تصویری غیرفعال می‌شوند.

“Hey Siri” کار نمی‌کند.

حالت کم مصرف را به مرکز کنترل اضافه کنید (اختیاری). اگر می‌خواهید به سرعت حالت کم مصرف را در آینده روشن و خاموش کنید، در اینجا چگونگی افزودن آن به مرکز کنترل (منویی که هنگام کش رفتن از پایین صفحه اصلی به سمت بالا نشان داده می‌شود) آمده است:

تنظیمات را باز کنید.

به پایین پیمایش کنید و روی Control Center (در گروه سوم تنظیمات) ضربه بزنید.

روی Customize Controls ضربه بزنید.

به پایین پیمایش کنید و روی + کنار حالت Low Power Mode ضربه بزنید . اکنون وقتی مرکز کنترل را باز می کنید ، یک نماد باتری در ردیف پایین مشاهده می کنید که با ضربه زدن روی آن می توانید حالت کم مصرف را روشن یا خاموش کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید